Vycházka do okolí Frýdlantu a prohlídka Zámeckého pivovaru Frýdlant

V sobotu 17.1.2015 jsme pro členy našeho klubu a další příznivce turistiky připravili vycházku do okolí Frýdlantu – z Arnoltic údolím Bulovského potoka přes Jaklovo údolí zpět do Frýdlantu se zakončením v Zámeckém pivovaru Frýdlant, kde byla dohodnuta prohlídka. Trasa maximálně 10 km.

Přestože asi v osm hodin začalo slušně pršet, dorazilo na sraz na autobusovém nádraží v devět hodin překvapivě dost turistů a tak z Arnoltic za trvalého deště vyrazilo celkem 26 dospělých a 2 děti.

Pršet přestalo asi po třech kilometrech před brodem Bulovského potoka (západní rozcestí) a tak se hned zlepšila nálada. Cestu zpestřila i 2 telata, která utekla z ohrady a část cesty do Jaklova údolí šla před námi. Nakonec podběhla pod ohradníkem ke zbytku stáda a začala bučet jakoby nám chtěla za nucenou procházku vynadat.

V Jaklově údolí ještě některé čekala příjemná zastávka u Jardy s ochutnávkou (DĚKUJEME).

Potom už jen cesta z kopce na oběd v jídelně Miroslava Proška a přesun do Zámeckého pivovaru Frýdlant. Tam se nás sešlo celkem 32 a na dvě poloviny jsme absolvovali zajímavou prohlídku celým areálem pivovaru s podrobným výkladem. Příjemné bylo i posezení v Pivovarském klubu a ochutnávka piv Albrecht 12° světlé, Albrecht 13° černé, Albrecht IPA 17°.

Děkujeme tak Marku Vávrovi za umožnění prohlídky pivovaru a Pavlu Paloušovi za zajímavý výklad během prohlídky a frýdlantskému pivu a pivovaru přejeme tradiční “Dej Bůh štěstí”.

Mapu s plánkem trasy si můžete prohlédnout na http://www.mapy.cz/s/fjQm

 

 


Komentáře

Vycházka do okolí Frýdlantu a prohlídka Zámeckého pivovaru Frýdlant — 2 komentáře

  1. Moc se nám to líbilo, tentokrát nás provedl p. Palouš i prostorami, kterými loni, když jsme byli se zahrádkáři na prohlídce, neprovázel.
    A v neděli odpol. jsem přemýšlela, jestli si nemám dojít na pivo – bezva nekuřácké posezení. Zdravím, A.

  2. Konečně po půl roce zase nějaký článek i s fotografiemi o naši bohaté činnosti. Je to moc hezky udělané. Všem se to určitě bude líbit. Děkujeme, jen tak dál. Vašek M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..