Novoroční výšlap na rozhlednu

Vážení přátelé turistiky a pohybu na čerstvém vzduchu,

musíme vám bohužel oznámit, že vzhledem k epidemiologické situaci a zpřísnění nařízení vlády ČR musíme 36. ročník našeho Novoročního výšlapu na Frýdlantskou rozhlednu zrušit (je to letos, již bohužel podruhé po jarním zrušení Josefovské vycházky…). Přesto vás vyzýváme, aby jste na Nový rok nezůstali sedět doma na zadku a šli se projít ať již po námi doporučené trase, nebo kamkoli jinam, samozřejmě za dodržení současných omezení. Vždyť pohyb na čerstvém vzduchu je to nejlepší na posílení imunity, ať už zdravotní či psychické. Pokud k Frýdlantské rozhledně zavítáte bude na Nový rok na zavřených dveřích do naší klubovny umístěna schránka s našimi Novoročenkami, které by jste jinak v cíli dostali. Pokud by jste chtěli opět přispět na tradiční veřejnou sbírku Novoroční čtyřlístek, lze tak učinit platbou na účet č. 51-09381550237 / 0100.

Přejeme všem v novém roce klid a co nejvíce zdraví a abychom se mohli nadále již normálně setkávat.

za Klub turistů Frýdlant Petr Luft

Doporučená trasa pro pěší v délce cca 8 km

Z náměstí T. G. Masaryka po žluté turistické značce ulicí Svatopluka Čecha až na most přes řeku Smědá, kde přejdeme na modrou turistickou značku a po ní rovně kolem nejstaršího kostela ve městě z roku 1533 až do Horního Větrova. Dále vlevo do osady Hág a opět po žluté značce klesáme k mostu, kolem tenisových kurtů a parkovou cestou, k rozcestníku před frýdlantským zámkem. Pokračujeme na kopeček ke Střední zemědělská škole a Obchodní akademii a vlevo silnicí lemovanou alejí lip a kaštanů s pěkným výhledem na město, odkud zahlédneme i rozhlednu. Projdeme sídlištěm kolem základní školy T. G. Masaryka a dále kolem budovy nemocnice z roku 1902 ulicí Lužickou až na křižovatku, kde zahneme vpravo na žlutou turistickou značku, která nás provede kolem bývalého koupaliště Strmou ulicí až do cíle k Frýdlantské rozhledně.

Doporučená trasa pro cyklisty v délce cca 23 km

Náměstí T. G. Masaryka – ulicí Míru až na most přes řeku Smědá – modrou turistickou značkou do Horního Větrova (kontrola u zastávky 13,15 – 14,30) – Dětřichov – Kunratice – Víska – Předlánce – Frýdlant (u hřbitova vlevo) – Frýdlantská rozhledna (cíl).

Při dobrých podmínkách je možné při cestě z Předlánců do Frýdlantu využít část cyklostezky č. 3016 přes Pousteckou oboru (značeno cyklistickými značkami s odbočkou k rozhledně).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..